Wszędzie kożuchy naturalne – a czy Ty masz już swój?

W tym roku kożuchy z owczej skóry są wszędzie! Widzimy je w magazynach modowych, na wybiegach największych projektantów i na ulicy. Czy masz już swój własny? To prawdziwe szaleństwo wokół tych bardzo luksusowych i dobrze wyglądających ubrań i naprawdę musisz wiedzieć, jakie korzyści kożuchy damskie naturalne mogą przynieść i Tobie. Spójrzmy na nie zatem!

Wyjątkowa trwałość

To prawda, prawdziwe płaszcze z owczej skóry kosztują więcej niż sztuczna odzież czy tkanina. Ale jeśli masz na uwadze jakość tych luksusowych ubrań, możesz zdać sobie sprawę, że płaszcze z owczej skóry to świetna inwestycja. Jeśli się nimi dobrze zaopiekujesz, możesz mieć je do swojej dyspozycji bez problemu przez ponad 20 lat. Oczywiście możesz się znudzić tym samym płaszczem w owczej skórze, który nosiłeś przez wiele, wiele lat, ale pomyśl o tym: sztuczna opcja będzie wyglądać na przestarzałą po mniej niż dwóch, trzech latach. Prawdziwy kożuch będzie jak zawsze wyglądał spektakularnie, więc będziesz mógł go sprzedać w sklepie vintage i kupić inny. Wystarczy odpowiednio zadbać o swoją odzież. Umieść kożuch w ciemnej szafie, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Oczywiście nie pierz kożuchów w pralce i trzymaj swoje kożuchy z dala od ognia lub innego źródła ciepła. Możesz oddać je do profesjonalnej pralni przynajmniej raz w roku, po mroźnej zimie i przed przechowywaniem w lecie.

Ciepło, cieplej, najcieplej!

Kożuchy są wynalazkiem I wojny światowej, ale zyskały popularność podczas II wojny światowej. W tym momencie te bardzo ciepłe ubrania nosili piloci, którzy latali w kabinach bezciśnieniowych na wysokości ponad 30 000 metrów, gdzie temperatury mogą sięgać minus 50 stopni Celsjusza (!). Wełna owcza ma strukturę, która izoluje cyrkulację powietrza, co oznacza, że kożuchy mogą zatrzymywać ciepło ciała i zapewniać ciepło nawet w najchłodniejsze dni zimy.

Wodoodporność i odprowadzanie wilgoci

Płaszcze typu owczego są naturalnie wodoodporne i odprowadzają wilgoć. Nie tylko odpychają wodę z zewnątrz, ale także odprowadzają pot z dala od skóry.

Włókna wełniane posiadają mocne, hydrofobowe warstwy, które chronią rdzeń włókna przed wilgocią. Rdzeń każdego włókna wełny może wchłonąć 30% swojej wagi w parze wilgoci bez zawilgocenia. Więc wraz z tą wilgocią wchłoniętą, a zewnętrzną wodą odpychającą, możemy wywnioskować, że jest to materiał regulujący temperaturę. Jeśli złapie Cię deszcz lub śnieg, delikatnie potrząśnij futerkiem na swoich kożuchu i wygładź go miękką szczotką, jeśli z czasem pojawią się tamże plamy wody.

Lekkość

Zazwyczaj zimowe płaszcze są bardzo ciężkie i każdego dnia czekamy na rychły powrót do domu i rozebranie się z nich. Ale płaszcze z owczej skóry są wyjątkowe. Nawet jeśli modele z czasów wojny światowej były ciężkie i trudne do noszenia, nowoczesne opcje nie ważą tak wiele, jak inne zimowe płaszcze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://andrzejkonopka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *