Wybierasz się na wesele koleżanki z pracy? Gdzie szukać inspiracji modowych?

Wesele to jedna z najbardziej uroczystych imprez, która wymaga odpowiedniego przygotowania się. Warto więc z dużym wyprzedzeniem szukać modowych inspiracji, aby w dniu wesela świetnie się prezentować. Jeśli mamy zaproszenie na ślub i wesele, trzeba przygotować sobie kreację dopasowaną nie tylko do okazji, ale również do pory roku oraz do miejsca, w którym impreza weselna się odbędzie.

Zanim zaczniemy szukać kreacji na wesele, warto najpierw sprawdzić, gdzie ono się odbędzie. Coraz częściej bowiem wesela odbywają się gdzieś w plenerach, ogrodach i na świeżym powietrzu, co wymusza nieco zmianę kreacji. Na świeżym powietrzu świetnie sprawdzają się lekkie, zwiewne sukienki, które współgrają z innymi elementami imprezy. Sprawdźmy również, czy wesele nie będzie imprezą tematyczną. Wtedy trzeba bowiem wczuć się w klimat danej stylistyki i ubrać w coś, co będzie odpowiadało ubiorowi państwa młodych oraz innych gości. Panie, które są zaproszone na wesele jako goście, powinny również unikać kreacji w kolorze białym. Choć taka kolorystyka może być bardzo kusząca, na ślubie i weselu jest ona zarezerwowana dla panny młodej. Osoby, które przychodzą na wesele w białych sukienkach nie są zbyt dobrze postrzegane, warto więc bieli na ślubie unikać. Oczywiście, pod warunkiem, że nie jest to nasz ślub.

Podkreślić zalety, ukryć mankamenty

Jeśli szukamy dla siebie sukienki na wesele, warto też ocenić, jakie kroje czy modele będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Mało która kobieta może bowiem pochwalić się figurą modelki, a co za tym idzie – wygląda świetnie we wszystkim, co założy. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie takich kreacji, które ukrywają kiepskie strony naszej figury, a maskują mankamenty. Jeśli mamy zgrabne nogi, ale za to szerokie biodra, warto szukać takich sukienek, które zamaskują biodra, a wyeksponują nogi. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych walorów i mankamentów sylwetki. Nie zapominajmy również, że sama sukienka nie załatwia kwestii kreacji. Poza nią konieczne będą jeszcze odpowiednie obuwie, torebka, wierzchnie nakrycie, biżuteria i inne drobne dodatki. Trzeba zadbać o to, by wszystkie były bardzo dokładnie przemyślane i dopasowane do siebie. Powinny bowiem stanowić kompozycyjną całość.

Kupno sukienki online

W poszukiwaniu dobrej sukienki sklep online może być bardzo dobrym pomysłem. Dzisiaj w internecie można bez problemu kupić dosłownie wszystko. Wybór sukienek w sklepach internetowych jest zdecydowanie większy niż w sklepach stacjonarnych. Można więc w krótkim czasie odwiedzić nawet kilkanaście sklepów i znaleźć taką kreację, która będzie w stu procentach dopasowana do naszych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, aby za szukanie sukienki w sieci zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jednym z mankamentów zakupów online jest w przypadku ubrań niemożność przymierzenia ich przed zakupem. Jeśli więc okaże się, że nie trafiliśmy z rozmiarem, trzeba będzie sukienkę odesłać i zamówić kolejną. Zakupy mogą się więc nieco wydłużyć, jednak zdecydowanie są warte zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *