Cena wynajmu samochodu – na co zwrócić uwagę?

Doświadczeni podróżnicy sprawdzają ceny biletów lotniczych i pokoi hotelowych przed dokonaniem rezerwacji, ale często akceptują stawki wynajmu samochodu według wartości nominalnej. Ukryte opłaty często zawyżają reklamowaną cenę, dlatego warto się bliżej przyjrzeć przed podpisaniem umowy.

Aby zabezpieczyć najlepszą ofertę, zauważ, że stawki różnią się – czasem nawet dość sporo – między firmami i miejscami docelowymi. Dokonuj zakupów porównawczych, pamiętając o typowych scenariuszach. I rozważ dołączenie do programu lojalnościowego, gdy znajdziesz firmę, którą szczególnie lubisz – możesz zaoszczędzić jeszcze więcej zaglądając na: https://ckcorp.auto.pl/ .

Podatki i różne opłaty mogą również szybko zwiększyć reklamowaną stawkę wynajmu, więc pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich opłat podczas porównywania cen. Chociaż podatek od sprzedaży powinien być standardem w danym miejscu, niektóre firmy stosują dopłaty do:

  • energii,
  • opłaty za zużycie opon i akumulatorów,
  • opłaty za licencjonowanie pojazdów.

O ile nie odrzucisz oferty, może zostać naliczona dodatkowa opłata za system nawigacji GPS, radio satelitarne, dodatkowych kierowców i niepotrzebne ubezpieczenie na wypadek kradzieży twoich rzeczy osobistych w przypadku włamania się do wynajętego samochodu.

Wypożyczalnie często pobierają wygórowaną cenę za uzupełnienie zbiornika paliwa po zwrocie samochodu. Poproś o pełny zbiornik, a następnie zwróć go w ten sam sposób.

Nieoczekiwane opłaty za sprzątanie mogą również zwiększyć rachunek końcowy. Większość firm akceptuje normalne zużycie bez dodatkowych opłat, ale jeśli na przykład zabierasz wypożyczony samochód na plażę, powinieneś odkurzyć piasek przed jego zwrotem.

Unikaj wynajmu w okolicy lotnisk

Wynajem samochodu na lotnisku jest z pewnością wygodna, ale musisz być przygotowany na zapłacenie za tę wygodę. Oprócz ogólnie wyższych stawek dziennych, wynajem samochodów na lotniskach często wiąże się z tak zwaną „opłatą za odzyskanie koncesji”, która zwraca firmie wynajmującej samochód opłatę pobieraną przez lotnisko za prowadzenie tam działalności gospodarczej.

Niektóre oszczędzające pieniądze alternatywy mogą być prawie tak wygodne jak wynajem lotniska. Na przykład, jeśli twoje plany podróży wymagają noclegu w Twoim mieście przylotu, poszukaj wypożyczalni samochodów z parkingiem w pobliżu hotelu lub chętnej do zapewnienia transportu na parking lub wynajmu samochodu dla Ciebie. Możesz także zaoszczędzić pieniądze, płacąc za transport z lotniska do pobliskiej agencji wynajmu samochodów.

Odrzuć ubezpieczenie

Możesz odrzucić oferty ubezpieczenia firmy wynajmującej, ale bądź przygotowany na presję ze strony agencji wynajmu. Firmy osiągają duże zyski z opłat ubezpieczeniowych, a niektóre szkolą swoich urzędników, aby wzbudzać niepokój u osób, które próbują odmówić, starając się zmienić zdanie.

Mogą ci powiedzieć, że ich ubezpieczenie jest potrzebne. Możesz także usłyszeć historie o kliencie, którego ubezpieczenie samochodowe lub karta kredytowa nie pokryły szkód podczas ostatniego wypadku. I chociaż w opowieściach może być prawda, szanse, że będziesz potrzebować tego zabezpieczenia, są niewielkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *