Zabezpieczanie przedmiotów pianką polietylenową i antystatyczną

Podczas planowania przeprowadzki czy remontu niezwykle ważnie jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie wartościowych dla nas przedmiotów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu pianki PE, czyli pianki polietylenowej, a także pianki antystatycznej. Czym się charakteryzują i dlaczego wszyscy chętnie je wybierają? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. 

Pianka polietylenowa – niezbędnik podczas każdej przeprowadzki

Do czego wykorzystywana jest pianka polietylenowa? Przede wszystkim do produkcji opakowań m.in. wkładów do pudełek oraz walizek. Wynika to z właściwości mechanicznych oraz fizykochemicznych, które posiada, a to przekłada się na szerokie zastosowanie jej w różnych branżach i miejscach. Najczęściej interesują nas korzyści wynikające z zakupu danego asortymentu, zatem przyjrzyjmy się zestawieniu, przed czym zabezpiecza przedmioty pianka polietylenowa:

  • uszkodzeniami spowodowanymi wstrząsami lub drganiem,
  • zarysowaniami,
  • obiciami,
  • wyładowaniami elektrostycznymi,
  • wilgocią,
  • zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu np. pyłem.

 

Pianka PE stała się świetną alternatywą dla styropianu. Dlaczego? Ze względu, na to, że jest znacznie bardziej elastyczna i wytrzymała, niż styropian – co przekłada się na poziom zabezpieczenia produktów podczas transportu. Co ciekawe, pianka polietylenowa jest materiałem, który może zostać ponownie przetworzony – jest to ogromna zaleta podkreślająca, że w coraz większej ilości branż możliwe jest znalezienie alternatywy przyjaznej środowisku.

Pianka ESD – czym właściwie jest i do czego najlepiej ją wykorzystać?

Zapobieganie przenoszeniu ładunku elektrostatycznego pomiędzy dwoma urządzeniami elektronicznymi możliwe jest dzięki wykorzystaniu pianki ESD, czyli inaczej mówiąc – pianki antystatycznej. Z tego względu znajduje ona szerokie zastosowanie zarówno w transporcie jak i zabezpieczaniu sprzętu wrażliwego na wyładowania elektrostatyczne. Poza tym charakteryzuje się ona miękkością, która ma kluczowe znaczenie, aby nie rysować powierzchni urządzeń, wykonanych z delikatnych materiałów np. ekranów LCD. Pianka ESD ze względu na posiadane właściwości idealnie nadaje się do:

  • produkcji opakowań i wkładów ESD,
  • wykładania stanowisk pracy,
  • produkcji opasek antystatycznych – rozpraszających ładunek,
  • przekładania i rozdzielania urządzeń.

Teraz już wiesz, dlaczego i z jakich powodów warto zdecydować się na zakup pianki polietylenowej i antystatycznej – zadbaj o stan Twoich przedmiotów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *