Bezpieczne saksy – sprawdź, jak się dobrze ubezpieczyć do pracy sezonowej!

bezpiecznesaksy1

Wyjeżdżasz na zagraniczny wyjazd w celach zarobkowych? Uważaj – o wypadek nietrudno, a leczenie w szpitalu może Cię sporo kosztować w takiej sytuacji. Zobacz, jak się ubezpieczyć, by móc swobodnie korzystać z pomocy medycznej za granicą!

Czy EKUZ sprawdzi się w czasie wyjazdu do pracy?

Z pewnością słyszałeś o karcie EKUZ, którą można wyrobić za darmo w siedzibie NFZ i w ramach niej korzystać z darmowej pomocy medycznej za granicą. Uważaj jednak, gdyż to nie jest takie proste. Okazuje się bowiem, że EKUZ upoważnia Cię do korzystania z pomocy medycznej w innym kraju na takich samych zasadach, na jakich korzystają z niej jej obywatele. Jeśli jednak w kraju obowiązuje obowiązek dopłacania do usług medycznych, Ty również dopłacisz z własnej kieszeni. Tak jest chociażby we Francji czy Wielkiej Brytanii. Karta EKUZ może więc okazać się tu zupełnie nieprzydatna.

bezpiecznesaksy2

Co ze standardowym ubezpieczeniem podróżnym?

Planujesz po prostu wykupić klasyczne ubezpieczenie turystyczne? Uważaj – większość z nich posiada w OWU klauzulę, zgodnie z którą nie możesz liczyć an wypłatę świadczenia w sytuacji, jeśli uległeś wypadkowi w czasie pracy zarobkowej. Dlaczego? O wypadki w pracy nietrudno – dlatego też stanowisz dla ubezpieczyciela grupę podwyższonego ryzyka, gdyż istnieją duże szanse na to, że naprawdę będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarskiej w czasie wyjazdu, i to nie u internisty, lecz u lekarza specjalisty. Stąd też odmowa wypłaty odszkodowania w takiej sytuacji.

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd do pracy?

Jeśli planujesz wyjechać za granicę do pracy, upewnij się koniecznie, że Twoja polisa obowiązuje w takiej sytuacji. Oznacza to po prostu, że musisz dokupić osobną klauzulę obowiązującą podczas pracy. Upewnij się jednak, że rodzaj Twoich obowiązków służbowych odpowiada zakresowi ubezpieczyciela. Najlepiej podaj agentowi branżę, w której będziesz pracować, a on dopasuje ofertę do Twoich potrzeb.

Uważaj także na samą kwotę ubezpieczenia KL, która powinna być wyższa niż w przypadku standardowego wyjazdu za granicę. W końcu w razie ewentualnego wypadku w pracy będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy, a być może nawet dłuższej hospitalizacji lub operacji – a to oznacza wyższe koszty dla ubezpieczyciela. Zadbaj więc o to, by kwota KL odpowiadała ryzyko, jakie towarzyszy Ci w pracy – jeśli jedziesz do pracy w rolnictwie, wystarczy niższa kwota, ale jeśli pracujesz z maszynami, konieczne jest jej podwyższenie.

bezpiecznesaksy3

Wbrew pozorom za takie ubezpieczenie podróżne z opcją do pracy zarobkowej cale nie zapłacisz dużo więcej Wystarczy tylko porównać kilka ofert przy pomocy porównywarki online, np. tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/. Zobaczysz, ze to kwestia kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych – a zyskujesz pewność, że jesteś całkowicie chroniony w czasie wyjazdu i nie musisz się niczym martwić. Zdecydowanie warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *