Czy biurko na godziny to lepsza opcja niż wynajem biura?

Istnieje duża szansa, że siedzisz teraz w przestrzeni coworkingowej. Czemu? W ostatnich latach codziennie otwierano co najmniej trzy nowe przestrzenie coworkingowe, a średnia liczba współpracowników w tych miejscach rosła z ponad 200 osobami każdego dnia roboczego….

Oto kilka prostych powodów, dla których biurko na godziny jest tak popularne iż sprawia, że istnieje spora szansa iż tradycyjne biura zostaną wkrótce daleko w tyle.

Wspólna droga do pracy, wspólne jedzenie, wspólne życie, współpraca.

Wspólna gospodarka ma zrewolucjonizować nie tylko sposób, w jaki konsumujemy tradycyjne usługi, ale także sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Nowi „zwinni” specjaliści preferują przestrzenie coworkingowe ze względu na:

  • wspólne projektowanie przestrzeni
  • elastyczność w zakresie umów najmu
  • łatwy dostęp do wielofunkcyjnej przestrzeni roboczej (biurka, sale konferencyjne, kuchnia, salon, pomieszczenia na imprezy itp.).

Ponadto w erze cyfrowej, której szacuje się, że do 2020 r. Wzrost liczby samozatrudnionych procesorów osiągnie ponad 50% siły roboczej w Europie, ludzie będą po prostu potrzebować ludzi – współpracowników.

Ewolucja życia zawodowego: kontakty, umiejętności, zasoby i życie społeczne na żądanie

Istnieje kilka podstawowych czynników, które sprawiają iż opuszczamy tradycyjne przestrzenie biurowe – to jest mocne związane z ewolucją życia zawodowego. Po pierwsze, wiele duchów przedsiębiorczości nie może sobie pozwolić na powierzchnię biurową z powodu braku kapitału w drogich obszarach miejskich i bycie poza obszarem centralnym może być zbyt kosztowne pod względem czasu, możliwości i zasobów. Po drugie, potrzebują czegoś skalowalnego i zwinnego, co łączy środowisko pracy z przywilejami życia społecznego z miejscem, w którym cały ekosystem łączy się, aby szybciej się odkrywać: wykwalifikowani przyszli koledzy z zespołu, klienci, doradcy i inwestorzy, dziennikarze i media.

Możliwości wykraczające poza wynajem powierzchni roboczej

Joga, warsztaty, spotkania, dni inwestora, kreatywne śniadanie, innowacje korporacyjne, networking i tysiace innych działań pod jednym dachem, pomaga wspierać życie zawodowe i osobiste. Coworking wykracza poza to, co zwykle dzieje się w jedynym środowisku biurowym. Ponadto, z perspektywy biznesowej, ułatwia właścicielom tych przestrzeni utrzymanie przystępnych cen członkostwa w coworkingu, mając jednocześnie dodatkowe strumienie przychodów.

Czy nieruchomości są podstawą biznesu dla coworkingu?

To niewyjaśniona dyskusja. Jednak gdzieś międzyczasie właściciele nieruchomości zaczęli zdawać sobie sprawę, że ten trend szybko przejmuje tradycyjny rynek powierzchni biurowych. Nie tylko pojedyncze osoby i startupy grupują się w przestrzeni coworkingowej, ale także korporacje poszukujące innowacyjnych, elastycznych i opartych na współpracy środowisk.

Specjaliści ci podejmują krótkoterminowe zobowiązania podczas regularnych podróży, a podstawowe potrzeby to szybka integracja, i kontakty. Coworking to miejsce, w którym można uzyskać wszystkie te walory.

blaty z konglomeratu warszawa

Polecamy:
Przestrzeń do pracy dla freelancerów – na czym polega coworking?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *