Uciekasz od stresu w wędkowanie? Nie zapomnij o odpowiednich okularach!

Dlaczego wędkujesz? Czy lubisz cichą naturę która jest integralnym elementem wędkowania? Może lubisz spędzać czas ze znajomymi i wypijać przy okazji kilka zimnych ryb nad wodą? Możesz mieć różne powody, dla których decydujesz się wychodzić na ryby, ale tak czy inaczej zawsze będziesz musiał kupić wysokiej jakości okulary wędkarskie i chronić wzrok przed szkodliwymi promieniami UV.

Poniżej znajduje się kompletny przewodnik na temat zakupu okularów przeciwsłonecznych online i wszystkich niezbędnych funkcji do rozważenia. Zagłębimy się w kluczowe funkcje, których należy szukać przy zakupie okularów wędkarskich oraz w jaki sposób poprawią one Twoje doświadczeniem z wędkarstwem.

4 kluczowe funkcje okularów przeciwsłonecznych dla wędkarzy

Polaryzacja

Jak większość rybaków wie, otwarta woda nie ma dla oczu żadnego współczucia, kiedy zaczyna oślepiać ostrym blaskiem i światłem słonecznym. Oznacza to, że Twoje okulary wędkarskie powinny być traktowane jako ważny element wyposażenia.

Soczewki polaryzacyjne są koniecznością dla każdego fana doświadczenia wędkarskiego i idealnym przykładem takowych są okulary wiley x. Kiedy światło słoneczne schodzi, tworzy pionową długość fali, a następnie odbija się od wody lub błyszczącego obiektu, tworząc poziomą długość fali. Te dwie długości fal wibrują razem, tworząc szkodliwe odblaski, które powodują dodatkowe zmęczenie oczu i długotrwałe uszkodzenie siatkówki. Soczewki spolaryzowane mają filtr, który pozwala jedynie na przepuszczanie światła pod kątem 90 stopni, a w zamian te długości fal nie mogą przedostać się przez soczewki. Teraz możesz śledzić ryby na głębszym poziomie, wiązać haki bez problemów związanych z odblaskiem, a co najważniejsze – możesz cieszyć się dniem na wodzie z pełną, optyczną przejrzystością.

Ochrona

Aby pomóc w ochronie, wiele okularów wędkarskich jest dostępnych w 8-ramowej konstrukcji. Taka rama to kolejny sposób, by nad wodą było wygodniej i bezpieczniej. Grube zauszniki gwarantują, że światło słoneczne, wiatr i różne zanieczyszczenia nie wejdą do Twoich oczu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, woda znany jest z bycia nieobliczalną i nie zawsze jest łaskawa dla wędkarza. Taka podstawowa ramka pozwoli chronić twoją twarz i równocześnie będziesz czuć się, jakby okularów tam, na Twoim nosie wcale nie było. Wiedząc, że okulary przeciwsłoneczne są przymocowane do twarzy, możesz skupić się na zadaniu i upewnić się, że masz oko na naprawdę duże sztuki!

Trwałość

Wspomnieliśmy o tym wcześniej i będziemy o tym mówić, woda nie przejmuje się niszczeniem okularów wędkarskich. Powietrze i woda tworzą silną wilgoć, która powoduje rdzę i korozję. Metalowe okulary przeciwsłoneczne korodują najszybciej i najlepszą opcją jest rama z mieszanką materiału nylonowego. Nylon to główny materiał we wszystkich prestiżowych ramach okularów sportowych z kilku różnych powodów. Jednym z powodów jest to, że nylon może wytrzymać ekstremalne upały, gorące lub zimne warunki i zachować ten sam kształt, dzięki czemu okulary przeciwsłoneczne nigdy się nie zmieniają. Drugim powodem, dla którego nylon stał się popularny, jest jego lekkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *