Kawa – dlaczego powinieneś ją pić w pracy? Poznaj 6 powodów!

Kawa to jeden z najbardziej wszechobecnych i jednoczących produktów na świecie. W takiej czy innej formie jest spożywana w dużych ilościach w każdym zakątku ziemi. To ogromna branża, która zatrudnia niezliczone miliony ludzi, od zbieraczy fasoli po dyrektorów marketingu. Kawa jest również kamieniem węgielnym wielu innych sektorów. Ilu z nas byłoby świadkiem spadku produktywności w biurze bez kawy? Do licha, ilu z nas zauważyłoby zauważalny spadek ogólnego szczęścia? Kawa ma ogromną władzę nad nowoczesnym społeczeństwem, a zwłaszcza nad współczesnym pracownikiem. Oto kilka istotnych powodów, dla których warto ją pić w pracy!

1. Utrzymuje czujność

Jak wszyscy wiemy, kofeina jest jednym z najpowszechniejszych stymulantów, które można łatwo znaleźć w wielu produktach domowych. Kawa z kofeiną utrzymuje ludzi w stanie przytomności i wzmacnia ich ośrodkowy układ nerwowy, co pomaga im utrzymać produktywność przez cały dzień.

2. Przerwy kawowe zwiększają produktywność

Przerwa na kawę to wynalazek XX wieku, który stał się powszechniejszy po drugiej wojnie światowej. Badanie przeprowadzone w 2010 wykazało, że pracownicy, którzy razem robią przerwy na kawę, wykazują ogólną poprawę produktywności. Przerwy te tworzą forum, na którym pracownicy mogą dzielić się doświadczeniami osobistymi i zawodowymi. Umożliwienie pracownikom wspólnego robienia tych przerw wykazało wzrost ogólnej wydajności.

3. Może pomóc ci żyć dłużej

Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia opublikował badanie, w którym stwierdzono korelację między ilością wypijanej kawy a ryzykiem śmierci. Z badania: „Naukowcy odkryli, że związek między kawą a zmniejszeniem ryzyka śmierci wzrastał wraz z ilością wypijanej kawy. W porównaniu z mężczyznami i kobietami, którzy nie pili kawy, ci, którzy spożywali trzy lub więcej filiżanek kawy dziennie, mieli o około 10 procent mniejsze ryzyko śmierci ”.

4. Może zmniejszyć ból pracowników biurowych

Inne badanie przeprowadzone przez National Institute for Health wykazało, że spożywanie kofeiny przed wykonaniem pracy przy komputerze wywołującej ból spowodowało osłabienie rozwoju bólu w porównaniu z osobami, które nie spożywały kofeiny. Wprawdzie wielkość próby w badaniu jest niewielka, ale wyniki wskazują na możliwość przepisania kofeiny jako codziennego moderatora bólu.

5. Kawa łączy ludzi

Przez ostatnie 30 lat przysłowiowy dzbanek do kawy pełnił rolę biurowej chłodnicy wody. Bycie pijącym kawę w biurze sprzyja większej interakcji społecznej, która może zwiększyć produktywność. Co ważniejsze, osoby pijące kawę w pracy są zazwyczaj szczęśliwsze w swojej pracy.

6. Twoi koledzy dużo jej piją

W 2011 roku w ankiecie opublikowano listę zawodów, które spożywają najwięcej kawy. Co do pierwszej piątki na liście:

  • naukowcy / technicy laboratoryjni,
  • specjaliści od marketingu / PR,
  • administratorzy edukacji,
  • pisarze / redaktorzy,
  • administratorzy opieki zdrowotnej.

Chcesz poznać korzyści płynące z popijania pysznej i świeżej kawy jeszcze lepiej? Koniecznie zajrzyj tutaj: https://palarniaproper.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *