Klimatyzacja – jaką wybrać, by nie zbankrutować?

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc być może szukasz sposobu na pokonanie upałów, zanim Twoje rachunki za energię poszybują w górę. Większość ludzi ma w domu centralny klimatyzator, ale nie zawsze jest to najtańsza opcja. Dlatego chcieliśmy zwrócić uwagę na inne często pomijane rodzaje klimatyzacji – klimatyzatory okienne. Natomiast, jeśli ogólnie jeszcze nie do końca jesteś przekonany do inwestycji tego rodzaju – polecamy artykuł „Klimatyzacja w domu jednorodzinnym – czy warto ją posiadać?”.

Klimatyzatory okienne są nie tylko niedrogą opcją chłodzenia, ale są również niezwykle wydajne pod względem ilości zużywanej energii. Jednostki te pasują bezpośrednio do okna i są łatwo dostępne w szerokiej gamie pojemności, aby dopasować je pod pokoje o dowolnej wielkości. Przy tak wielu opcjach klimatyzacji dostępnych na rynku można się zastanawiać, dlaczego warto rozważyć zastosowanie klimatyzatora okiennego. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, jaki typ klimatyzatora byłby dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, przygotowaliśmy listę korzyści, których powinieneś oczekiwać od klimatyzatora okiennego oraz tego, że postawisz na profesjonalny montaż klimatyzacji tego rodzaju.

Klimatyzatory okienne – niski koszt

Pierwszą ważną zaletą klimatyzatorów okiennych jest ich niski i przystępny koszt. Są nie tylko dość niedrogie w zakupie, ale są również bardzo przystępne w eksploatacji w ujęciu miesięcznym.

Jak możesz sobie wyobrazić, całkowity koszt jednostki klimatyzacji okiennej będzie zależał od marki, pojemności i funkcji związanych z samym urządzeniem. Możesz znaleźć jednostki tak tanie, jak za kilkaset złotych, a także takie, które kosztują nawet kilka-kilkanaście tysięcy. Nie pozwól, aby ta ostatnia liczba Cię przestraszyła!

Aby pomóc Ci zawęzić, ile będzie kosztował klimatyzator okienny, musisz najpierw obliczyć kwadratową powierzchnię pomieszczenia, które chcesz schłodzić, oraz liczbę jednostek pojemności potrzebnych do tej wielkości. Im większy pokój, tym więcej będzie ich potrzebnych, aby skutecznie schłodzić to miejsce. Zgodnie z tym trendem, im wyższą pojemność ma jednostka okienna, tym jest droższa.

Oprócz pojemności jednostki klimatyzacyjnej, będziesz musiał również zdecydować, jaką markę wybrać, a także jakie funkcje uznasz za ważne. Oba te czynniki będą również odgrywać rolę w całkowitych kosztach. Pamiętaj jednak, że dobre powietrze to lepsze życie, więc każdy grosz to dobra inwestycja.

Marki i funkcje

Istnieją dziesiątki producentów, które możesz wziąć pod uwagę, a niektórzy są lepsi od innych. Istnieje wiele funkcji dostępnych dla klimatyzatorów okiennych. Niektóre prawdopodobnie będą wydawać się niepoważne, podczas gdy inne prawdopodobnie będą dla ciebie koniecznością. Zapoznaj się z dostępną w sieci listą najpopularniejszych funkcji, z którymi się spotkasz, ale jak w przypadku każdego urządzenia pamiętaj, że funkcje te będą obejmować różne jednostki i marki.

Biorąc to wszystko pod uwagę, początkowy koszt klimatyzatora okiennego nadal będzie stosunkowo niski w porównaniu z innymi typami klimatyzatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *