Najczęściej zadawane pytania odnośnie Digital Signage

Wyobraź sobie, że idziesz do restauracji i musisz czekać na swoją kolej. Co jest pierwszą rzeczą na którą patrzysz? Pierwszą rzeczą, na którą ludzie zwracają uwagę to oczywiście menu. Do tej pory bywało ono głównie w formie papierowej, teraz już coraz częściej występują w formie cyfrowej. Takie rozwiązanie jak cyfrowe menu, inaczej również nazywane menu boards, to nic innego jak Digital Signage. W obecnych czasach Digital Signage jest coraz częściej stosowane, ale co to znaczy i czym jest Digital Signage ?

Czym jest Digital Signage?

Jako klient, widząc ekrany w sklepach, nie od razu przychodzi Ci na myśl, że to na co patrzysz to jest “Digital Signage”. Większość ludzi myśli, że jest to bardziej reklama telewizyjna lub wewnętrzna reklama. Istnieje wiele nazw dla digital signage, lecz najczęściej określa się to właśnie jako “digital signage” lub “narrowcasting”. Digital signage może być postrzegany jako prywatny kanał telewizyjny. Można użyć jednego lub więcej ekranów, aby pokazać klientom to co wcześniej widniało na plakatach czy billboardach, lecz w ładniejszej i cyfrowej oprawie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że można samemu decydować co jest wyświetlane. Mogą to być promocje, menu, news dnia, wiadomości, pogoda i wiele innych. Dzięki temu można skupić się na konkretnych grupach docelowych w określonych miejscach i czasie.

Do czego często wykorzystywany jest Digital Signage?

W dzisiejszych czasach wszędzie widać Digital Signage. Wiele branż wykorzystuje digital signage jako cel komunikacji wewnętrznej lub zewnętrznej. Służy do przekazywania informacji współpracownikom lub klientom. Ponadto, Digital Signage jest również często używany do poprawy doświadczenia klienta, rozrywki i promocji produktów. Obecnie ekrany do Digital Signage coraz częściej można spotkać w sklepach, hotelach, centrach, szpitalach, biurach, szkołach, centrach fitness i wielu innych miejscach.

Dlaczego warto korzystać z digital signage?

Coraz częściej przedsiębiorcy przestawiają się na używanie Digital Signage w swojej działalności, a przy tym samym zaczęli odchodzić od ulotek, plakatów czy billboardów. Każda z tych firm jest oczywiście z różnych branż, a co za tym idzie posiadają różne grupy docelowe. Jedna rzecz, jest wspólna dla wszystkich przedsiębiorców, każdy chce być skuteczny w swoich działaniach, a także zauważony i zapamiętany pozytywnie przez odbiorców. Digital Signage pomoże Ci w tym wszystkim. Dzięki Digital Signage skutecznie przekażesz swoją wiadomość klientom, lub tym którzy nimi dopiero będą. Dzięki Digital Signage wzmocnisz komunikację w celach komercyjnych, takich jak: promocja, informacja o produkcie, czy po prostu umileniu czasu klientowi pokazując mu na przykład co się dzieje na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *