Jakich narzędzi potrzebujesz, aby umyć okna jak profesjonaliści?

myjka do szybDzisiaj wyjaśnimy, jak w kilku prostych krokach zamienisz obskurne okna w idealnie czyste szyby – gotowe na wiosnę.

Pierwszym krokiem do idealnego czyszczenia okien jest zorganizowanie odpowiedniego zestawu sprzętów i narzędzi do mycia okien. Przygotowanie takiego zestawu wypełnionego odpowiednimi produktami da pewność, że Twoje okna będą tak czyste, jak to robią profesjonaliści, którzy wykorzystują narzędzia typu magnetyczna myjka do szyb. Jeśli masz okna, które się przechylają, nie potrzebujesz drabiny, chyba że masz okna, do których nie można się dostać bez niej. Niektóre osoby boją się wysokości, wtedy zawsze wyciągają drabinę do mycia okien, czy wtedy gdy trzeba umyć bardzo wysoko umieszczone oświetlenie. Jeśli masz w domu kogoś, kto zechce wejść na drabinę, poproś go o pomoc. Jeśli nie, nie ryzykuj upadku, ponieważ wykonujesz zadanie zbyt niespokojnie.

Zestaw do mycia okien dla Ciebie

Będziesz używać bardzo specyficznych produktów, tak jak profesjonaliści. Profesjonalne myjki do okien używają ściągaczy, aby okna były błyszczące i pozbawione smug. Magnetyczna myjka do okien, której użyjesz do standardowego okna, jest zwykle dłuższa niż większość i jest szeroka. Naszym zdaniem warto zainwestować w taką myjkę, jak również w samo wiadro na narzędzia potrzebne do mycia okien, aby pomieścić wszystkie zapasy. Te wiadra można znaleźć w większości sklepów z artykułami dla majsterkowiczów lub na stronach www specjalizujących się w tym asortymencie.

Czego jeszcze będziesz potrzebować?

Rękawice gumowe – chroń dłonie przed brudem i detergentem, którego będziesz używać. Czasami starsze okna mają ostre krawędzie lub szyny drewniane, które mogą powodować uszkodzenia skóry. Dobra para wytrzymałych gumowych rękawic zapobiegnie obrażeniom i zapewni miękkość i gładkość dla dłoni.

Myjka – jest najważniejszym narzędziem w procesie czyszczenia okien. Jeśli poważnie traktujesz czyszczenie okien jak profesjonalista, kup narzędzie dobrej jakości. Myjka do okien wysokiej jakości będzie składana w trzech częściach. Uchwyt, połączenie i kawałek gumy podparte przez to w danej konstrukcji. Gumę można odwrócić, gdy się już zużyje, a następnie wymienić, gdy obie strony się zużyją. Dostępne są różne rozmiary w zależności od wielkości okien, które będziesz myć. Najlepiej mieć w domu co najmniej kilka i używać ich zgodnie z wielkością mytego okna.

Będziesz także potrzebować mokrej osłony do myjki (o ile nie jest to myjka magnetyczna). Ponownie – uzyskaj odpowiedni rozmiar pasujący do tejże wybranej przez ciebie myjki. Niektóre myjki mają różne tekstury, co ma pomóc w usuwaniu resztek przyklejonych do okna. Mokre pokrowce można:

  • prać w pralce

  • używać wielokrotnie przed ich wymianą.

Skrobak zwykle jest wyposażony w wymienne metalowe końce i jest przydatny do usuwania trudnych śladów, takich jak farba, lakier lub uporczywe ślady owadów. Skrobak kieszonkowy o długości zaledwie jednego centymetra zwykle wystarcza do większości prac konserwacyjnych. Uwaga: nie próbuj używać skrobaka, jeśli nie wiesz, jak go prawidłowo używać. Możesz spowodować trwałe uszkodzenie szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *