Czy znasz znaczenie analizy gazu dla twojego samochodu?

Wszelkie naprawy zapewniające dobre funkcjonowanie silnika nie są daremne, szczególnie gdy może to przynieść korzyści środowiskowe. Analiza gazu przeprowadzona podczas kontroli pojazdu to wielki postęp technologiczny w celu utrzymania samochodu. Może naprawiać, analizować i zapewniać najlepsze rozwiązania zarządzania emisjami gazów. Jest to sprzęt i specjaliści potwierdzeni przez agencje regulacyjne, które zapewniają korzyści, które poznasz później.

Analiza gazu podczas kontroli pojazdu: Zrozum!

Emisje gazów powodują codzienny duży wpływ na środowisko. Że co kierowca już wie. A samochody są dużymi pionkami w tej usłudze emisji. Istnieją jednak ekonomiczne i wydajne rozwiązania, które łagodzą taki wpływ, a ponadto, oczywiście, w celu poprawy działania samego silnika. Mówimy o analizie gazu, którą można przeprowadzić podczas kontroli pojazdu.

Analiza gazu odbywa się za pomocą narzędzi technologicznych. Pojazdy zasilane alkoholem, CNG, benzyną lub Flex są analizowane za pomocą urządzeń na podczerwień. Sprawdza stężenie gazu w pojeździe. W ten sposób można zidentyfikować nadmiar i utrudnić prawidłowe działanie silnika. W końcu emituje mniej zanieczyszczających gazów i wymaga mniejszego zużycia paliwa. Korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

Główne gazy

  • CO (tlenek węgla): Toksyczny i niestabilny. Jest to wynikiem niepełnego spalania, bezbarwnego i bezwonnego. Im mniej, tym lepsze spalanie;
  • H (węglowodór): Pochodzi z niespalonego paliwa. Ponownie, spalanie będzie lepsze w obecności malejącego stężenia tego gazu;
  • CO2 (dwutlenek węgla): im wyższe stężenie, tym lepsze spalanie;
  • O2 (tlen): im niższe stężenie w spalinach, spalanie będzie bliższe idealnego punktu.

Korzyści

Analiza gazu przyciąga wiele korzyści dla samochodu i środowiska. Kontroluje ilość wchodzącego i wychodzącego gazu i wie, czego potrzebujesz do spalania. W rezultacie unika się marnotrawstwa, gromadzenia się zanieczyszczających gazów w środowisku i wymaga mniej paliwa. Oznacza to, że generuje ekonomię. Ta usługa identyfikuje również fałszywe wloty powietrza, źle dostrojone silniki, przebite wydechy i tak dalej.

Opieka

Niektóre z tych gazów wymagają pewnej ostrożności. Podrażnienie dróg oddechowych, pieczenie oczu i nosa, zapalenie oskrzeli i infekcje to niektóre objawy. Może dotrzeć do poważniejszych chorób, takich jak niedokrwistość, rak płuc, uszkodzenie mózgu, zapalenie płuc i uduszenie układowe. Z tego powodu zawsze ważne jest regularne kontrolowanie pojazdu, głównie analiza gazu w pojeździe.

Aktualizuj części samochodu za pomocą paliwa alternatywnego i zamawiaj oryginalne części pod adresem: sklep internetowy z częściami samochodowymi Euautoczesci.pl.

Polecamy:
– największy wybór łożysk do skrzyni biegów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *