Jakie niedoskonałości może usunąć medycyna estetyczna?

Za pomocą zabiegów zaliczanych do kategorii medycyny estetycznej można usunąć różnego rodzaju niedoskonałości skórne, z którymi nie radzą sobie kosmetyki. Kiedy warto zdecydować się na wizytę w dobrym gabinecie, by zadbać o swój wygląd?

 

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Pod pojęciem medycyny estetycznej znajduje się dział medycyny zajmujący się prowadzeniem zabiegów skupionych na estetyce ciała i twarzy. Zabiegi te prowadzone są przez lekarzy posiadających odpowiednie uprawnienia w dziedzinie medycyny estetycznej.

 

Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje małoinwazyjne techniki zabiegowe, które pozwalają na uzyskanie bardzo atrakcyjnych efektów w redukcji niedoskonałości. Jednocześnie nie wymagają specjalistycznych przygotowań oraz długotrwałej rekonwalescencji.

 

Kompleksowa estetyczna medycyna Grodzisk Mazowiecki – w gabinetach zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim można skorzystać z nowoczesnych zabiegów w szerokim zakresie.

 

Medycyna estetyczna – jakie niedoskonałości może usunąć?

Za pomocą medycyny estetycznej można pozbyć się wielu niedoskonałości. Zabiegi umożliwiają pozbycie się zarówno niewielkich skaz, jak i większych defektów, które wymagają również kilkukrotnego powtarzania procedur.

 

Medycyna estetyczna pomaga w niwelowaniu poniższych niedoskonałości:

  • zmarszczki
  • opadanie owalu twarzy
  • przebarwienia na skórze
  • rozszerzone naczynka krwionośne – pajączki
  • blizny potrądzikowe
  • blizn po urazach i zabiegach
  • rozszerzone pory skórne
  • znamiona
  • pieprzyki

 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej stosowane są na niedoskonałości?

W gabinetach medycyny estetycznej na klientów czeka rozbudowana gama różnych zabiegów, które pozwalają na pozbycie się niedoskonałości skórnych.

 

Dobór zabiegów jest zależny od rodzaju defektu oraz od typu skóry pacjenta. W przypadku oznak starzenia często stosowane są zabiegi na bazie kwasu hialuronowego oraz botoksu. Z kolei w przypadku miejscowo położonych zmian są to między innymi zabiegi laserowe, peelingi medyczne, zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *