Prawo kosmetyczne

Produkt kosmetyczny to nic innego jak wszystkie substancje oraz kombinacje półproduktów, które mają być wykorzystywane podczas pielęgnacji ciała, mając przy tym bezpośredni kontakt ze skórą, wargami czy owłosieniem. Do jego zadań należy przywracanie czystości, nadawanie zapachu, poprawa wyglądu oraz szeroko rozumiana ochrona. Biorąc pod uwagę istotę występowania kosmetyków niezbędne było wprowadzenie odpowiedniego prawa kosmetycznego, które ma za zadanie regulować i kontrolować rzeczy dozwolone i niedozwolone. Nie jest dopuszczalne aby wyroby kosmetyczne doprowadzały do utraty zdrowia lub pogorszenia jej kondycji. W celu uniknięcia tych przykrych zdarzeń panują powszechnie znane dla producentów wymogi i kryteria produkcji. Każdy środek przed dopuszczeniem na rynek musi zostać dogłębnie przebadany, a pod uwagę brane jest jego bezpieczeństwo oraz skuteczność. Ustawa prawa kosmetycznego wyraźnie zabrania testowania towarów kosmetycznych na zwierzętach. Prowadzenie takiej praktyki może wiązać się z utratą licencji, konsekwencjami finansowymi, a w razie upublicznia tych informacji – utratą znacznej części klientów.

Osoba, która ponosi pełną odpowiedzialność za wprowadzony produkt i jego działanie jest dystrybutor. W jego rękach leży mnóstwo obowiązków, które musi spełniać. Dodatkowo osoba ta odpowiada za dobro klientów, którzy mu zaufali.

Kancelaria prawna Zemła zdaje sobie sprawę z trudności jakie musi pokonać producent podczas wprowadzania produktu kosmetycznego na rynek. Spełnienie wszystkich wymogów dobrej praktyki produkcji stanowi nie lada wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonego przedsiębiorcy. Higiena osobista, stan wyposażenia oraz dokumentacja nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Prawnicy posiadają odpowiednie kompetencje i wiedzę by przygotować firmę w taki sposób aby kontrola była tylko formalnością. Radcy prawni otaczają opieką merytoryczną podczas wszystkich etapów postępowania. Stały kontakt z petentami daje im świetną okazje do poznania wszystkich oczekiwań i potrzeb, które mogą wykorzystać podczas udoskonalania swojej praktyki. Kluczem do korzystnych wyników procesów jest stałe poszerzanie i aktualizacja wiedzy podczas praktyk i szkoleń. Dbałość o każdy szczegół oraz skrupulatność sprawiają, że żaden problem prawny nie stanowi dla naszych pracowników problemu. Nasze usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Cechami, którymi się kierujemy są: profesjonalizm, rzetelność oraz odwaga. Nasza oferta pozwoli Państwu przetrwać trudne okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *