Zawody przyszłości – na jakie prace będzie duże zapotrzebowanie w kolejnej dekadzie?

Jaki zawód wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem swojego zawodu, w którym kierunku dalej iść, aby zawsze zapewnić sobie ścieżkę rozwoju w Twojej karierze? A może chcesz się przebranżować? Oto nasze przewidywania, na które zawody będzie ogromne zapotrzebowanie w ciągu następnych 10 lat.

Lekarz, pielęgniarka

Z uwagi na wymagające studia, a także wielu specjalistów wyjeżdżających z naszego kraju, oczywistym staje się, że obecnie już jest i będzie coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów kierunków medycznych. Wpływ na to zapotrzebowanie ma także fakt, że jest coraz więcej ludzi, którzy zapadają na różne choroby i najczęściej potrzebują szybko dostać się do dobrego specjalisty w danej dziedzinie – tymczasem odległe terminy przyjęć są również spowodowane tym, że na polskim rynku coraz częściej brakuje ludzi z odpowiednią medyczną wiedzą oraz doświadczeniem.

Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta

Już dzisiaj trudno dostać się do odpowiedniej osoby o odpowiednim podejściu do swoich klientów. Polska jest szczególnym krajem, w którym nie mamy zbyt dużo wykwalifikowanego personelu zajmującego się ludzką psychiką, niedobór osób pracujących w tych zawodach sprawia, że ceny prywatnych spotkań są naprawdę bardzo wysokie. Większa konkurencja na rynku znajdzie przełożenie na ceny oraz na jakość usług.

Cyberbezpieczeństwo

Aktualnie w Polsce jest bardzo duży niedobór pracowników cyberbezpieczeństwa. Idąc w tym kierunku dzisiaj, gwarantujesz sobie pracę oraz zdobycie cennego doświadczenia, a to przełoży się na zapewnienie pracy w kolejnych latach.

Inżynieria budowlana

Na polskim rynku już od dawna poszukuje się specjalistów inżynierii budowlanej przy dużej ilości urozmaiconych projektów. Okazuje się jednak, że nie jest łatwo znaleźć osoby, które chętnie podejmą się tej pracy. Pomimo wielu kierunków na studiach i dużej liczbie absolwentów, rzadko kto rzeczywiście podejmuje się pracy w tym środowisku bez względu na płeć. Dla osób, które zdecydują się na karierę w tym kierunku, czekają bardzo atrakcyjne oferty pracy. Jest to branża, która zawsze będzie potrzebowała pracowników.

Branża energii odnawialnej

Tak, w tej branży w Polsce najbardziej brakuje pracowników! Tymczasem, z roku na rok praca w branży OZE cieszy się coraz większą popularnością w naszej gospodarce. Związane jest to z szybkim rozwojem naszej infrastruktury oraz zapotrzebowania na nowe źródła energii, które będą niekonwencjonalne i niezależne. Mimo, że wymieniamy to jako ostatni punkt na naszej liście, to aktualnie najbardziej potrzebujemy pracowników w tym sektorze. To ta nisza, którą warto się zainteresować, ponieważ zaczynając swoją karierę w tym kierunku już dzisiaj gwarantujesz sobie niezbędne doświadczenie, szkolenia w branży energi odnawialnej, które może przełożyć się na Twoje stabilne zatrudnienie aż do Twojej emerytury. Zaczynając swoją karierę w tej branży, umożliwiasz sobie pozostanie prawdziwym ekspertem na rynku, co także przełoży się na Twoje zarobki. Lubisz innowacyjne rozwiązania? W takim razie jest to właśnie Twój kierunek rozwoju kariery zawodowej. Warto go rozważyć.

Polecamy:
https://www.praca-biznes.pl/ubezpieczeniem-pojazdu-sprawdzic/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *