Jak rozpoznać kornika i jak zapobiec inwazji?

Korniki występują w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Niektóre, jak klasyczne chrząszcze, są długie i smukłe. Niektóre takie jak korniki czerwcowe mają owalny lub zaokrąglony kształt. Są nawet korniki przypominające pająki. W każdym razie – mają dobrze rozwinięte czułki i aparat gębowy do żucia.

Po czym jeszcze poznać, że to kornik?

Korniki mają przednie skrzydła przypominające muszle. Te przednie skrzydła są często bardzo twarde i wyglądają bardziej jak muszla niż skrzydła. Kornik składa przednie skrzydła, aby zakrywały tylne. Są trwałe i wodoodporne, służą jako ochrona przed uszkodzeniami i wysuszeniem. Większość dorosłych wydaje się mieć linię wzdłuż pleców, gdzie spotykają się dwa przednie skrzydła. Korniki jednak są często kiepskimi lotnikami.

Skąd pojawiły się korniki w Twoim ogrodzie?

Różne materiały przyciągają określone typy korników do domów i podwórek. Wiele gatunków szuka przechowywanych zbóż i pakowanej żywności, podczas gdy inne żywią się roślinami ogrodowymi, drewnem lub tkaninami. Właściciele domów mogą przypadkowo wprowadzić szkodniki do domu wraz z zarażonymi produktami. Poszukiwanie schronienia może również doprowadzić do wprowadzenia korników do wnętrza. Niektóre z tych szkodników zimują w domach, aby uniknąć zimna. Mogą dostać się do domu przez pęknięcia w fundamencie lub szczeliny wokół ram drzwi i okien. Te szkodniki mogą dostać się do środka, ukrywając się w:

• Drewno opałowe i tarcica
• Meble
• Rośliny doniczkowe

Jak bardzo są problemowe? Jak pozbyć się korników? Istnieją trzy podstawowe grupy, które mogą wymagać zwalczania w naszych domach i firmach – te atakujące tkaniny, korniki w produktach spożywczych i niszczące drewno. Są uciążliwe ze względu na ich zdolność niszczenia przechowywanej żywności i mienia.

Redukcja siedlisk i zabiegi niechemiczne są jedną z opcji na pozbycie się ich. Niektóre można po prostu usunąć za pomocą odkurzacza lub innych środków fizycznego usuwania. Najlepiej poszukać profesjonalnej porady, które z chrząszczy można skutecznie zwalczać w ten sposób. Sprawdź żywność, tkaniny i drewniane przedmioty przed wniesieniem ich do domu lub firmy, aby zapobiec niektórym problemom. Kontrola wilgotności pomaga również zapobiegać inwazji. W przypadku stwierdzenia inwazji – wyrzuć zarażoną żywność, tkaniny lub drewniane przedmioty. Kilka rodzajów chrząszczy przyciągają światła w domu lub firmie. W zapobieganiu problemom pomocne są wysiłki mające na celu zmniejszenie atrakcyjności świateł i uszczelnienie wejść do konstrukcji.

Dobre praktyki sanitarne i usuwanie pokarmów wspomagających rozwój i rozmnażanie chrząszczy można osiągnąć za pomocą dowolnej formy usuwania mechanicznego. Zastosuj koncepcję która może efektywnie Ci pomóc kontrolować zarówno pożywienie, jak i korniki niszczące drewno. Unikaj gromadzenia się starych tkanin poprzez regularne czyszczenie szaf, aby zapobiec lub zmniejszyć możliwość inwazji w tej części swojego mienia. To już sporo pomoże przed podjęciem kolejnych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *