Jak spedycje transportowe starają się przyciągnąć przewoźników do współpracy?

W przypadku firm spedycyjnych filarem ich funkcjonowania są zaufani przewoźnicy. Taka niezawodna grupa kooperantów będzie w stanie z sukcesem realizować powierzone zlecenia. W jaki sposób przedsiębiorstwa zajmujące się realizacją usług spedycyjnych starają się przykuć uwagę firm przewozowych i zachęcić je do podjęcia współpracy?

Spedycje transportowe poszukujące przewoźników

Postępujący rozwój gospodarczy przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie zaufanych firm spedycyjnych, które będą w stanie wesprzeć zleceniodawców w kontekście opracowania optymalnej trasy przewozu, przygotowania stosownej dokumentacji oraz realizacji usługi w terminie i nienaruszonym stanie ładunku. 

Jakie warunki powinna zaproponować firma spedycyjna, aby wystarczająco zachęcić do współpracy?

Punktem wyjściowym jest naturalnie ciągłość zleceń. Dzięki temu takie zlecenia pozyskane od firmy transportowej możesz włączyć do swojego stałego repertuaru zleceń, co ułatwi planowanie kolejnych współprac. 

Przykładem przedsiębiorstwa, które z uwagi na dynamiczny rozwój i pozyskiwanie kolejnych klientów zainteresowanych kompleksowymi usługami w zakresie spedycji oraz transportu jest M&W Spedition. Szczegóły w zakresie tego, jakich przewoźnik poszukuje spedycja transportowa znaleźć można na stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik/poszukujemy-przewoznikow/. Szczególnie poszukiwani są przewoźnicy 

Jak podnieść swoją konkurencyjność dla spedytorów?

Jeżeli Twoje moce przerobowe pozwalają na nawiązanie kolejnych zleceń – warto rozważyć podjęcie współpracy w zakresie międzynarodowej spedycji. Takie formy w współpracy bowiem o wiele lepiej wynagradzane i są częstszym obiektem poszukiwań wśród dużych firm międzynarodowych. Jeśli zatem chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność rynkową – otwartość na takie kooperacje poza Polską będą strzałem w dziesiątkę. Niemcy, Holandia, Austria czy Norwegia stanowią najpopularniejsze europejskie destynacje.

Kolejny aspekt dotyczy zróżnicowanej floty pojazdów – jeżeli stawiasz na różnorodność, możesz liczyć się ze zwiększonym zainteresowaniem ze strony firm spedycyjnych, które będą chętne do nawiązania współpracy.

Wymagania dotyczące znajomości języków obcych

Ten temat jest jednym z częściej pojawiających się wątpliwości wśród kandydatów na przewoźników. Praktyka jednoznacznie pokazuje, że to z reguły mile widziane, ale absolutnie nie jest kluczowym wymogiem. W sytuacji, gdy kierowca nie zna choćby języka angielskiego w stopniu komunikatywnym – tutaj wsparcia udziela pracownik spedycji. W razie problemów czy trudności w porozumiewaniu się np. podczas zagranicznych kontroli zdalne wsparcie ze strony spedytora pomoże szybko przejść przez wymagane formalności. 

Brak znajomości języka obcego w żadnym wypadku nie musi oznaczać braku możliwości podjęcia współpracy!

Wsparcie spedytora podczas realizacji zlecenia

Kluczowe kompetencje w przypadku kandydatów na przewoźników to doskonała organizacja pracy, punktualność i sumienne wywiązywanie się z poszczególnych etapów powierzonego zlecenia. 

Dedykowany do konkretnego projektu spedytor odpowiada za wsparcie merytoryczne i ewentualne porozumiewanie się z kontrolerami np. podczas realizacji zagranicznych kursów. Spedytor wyposaża też podwykonawców we wszelką niezbędną dokumentację, którą trzeba okazać np. podczas rutynowej kontroli lub przy oddawaniu ładunku.

Spedycje transportowe poszukujące przewoźników – stałe stawki

Zwieńczeniem tego zestawienia jest naturalnie aspekt ekonomiczny. Zapewnienie atrakcyjnych i stałych stawek za kilometr to jeden z nadrzędnych punktów, które powinny stanowić zachętę do podjęcia stałej kooperacji z firmą spedycyjną. Takie transparentne i korzystne dla przewoźnika warunki z pewnością przełożą się na pożądane zainteresowanie ze strony firm, które mogą zaproponować swoje wolne moce przerobowe. 

Powyższy poradnik powinien dostarczyć podstawowych informacji i wskazówek zarówno dla firm spedycyjnych, które szukają porad jak zwiększyć zainteresowanie swoim ogłoszeniem. To także podpowiedź dla przewoźników, czego mogą spodziewać się od potencjalnych kooperantów.

Kontrola jakości w branży automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *