Czy warto inwestować w złoto?

Każdy, kto posiada własny kapitał chce nie tylko bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, ale również je pomnażać.

Obecnie mamy dostęp do wielu produktów finansowych i bankowych. Nie wszystkie jednak gwarantują nam satysfakcjonujący zysk a nawet mogą sprawić, że stracimy na swoich decyzjach.
Wiele osób poszukuje więc alternatyw i skłania się do inwestowania w sprawdzone i pewne rozwiązania. Jednym z nich jest złoto inwestycyjne.

Czym jest złoto inwestycyjne?

Kiedy myślimy o inwestowaniu w złoto większość z nas ma na myśli zakup np. biżuterii. Tymczasem to nie do końca prawda. Osoby, które inwestują w kruszce decydują się na zakup złota inwestycyjnego. Jest to złoto w formie fizycznej, którego wartość zależy od zawartości kruszcu, ponieważ nie ma ono nominału. Co ważne, złoto inwestycyjne najczęściej nie ma także wartości kolekcjonerskiej za wyjątkiem niektórych monet bulionowych. Złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT i może być traktowane jak waluta. Przybiera ono najczęściej dwie podstawowe formy.

Jakie może przybierać formy?

Złoto inwestycyjne zakupić możemy w formie sztabek lub monet. Sztabki to najpopularniejsza a zarazem także najprostsza forma złota inwestycyjnego. Mogą mieć różna wagę – od kilku gramów aż do kilograma. W przypadku transakcji między bankami wykorzystuje się nawet sztabki o jeszcze większej wadze. Najczęściej jednak wagę tego łota podaje się w uncjach.

Kolejnym rodzajem złota inwestycyjnego są monety zwane także monetami bulionowymi. W ich przypadku nie mówimy najczęściej o wartości kolekcjonerskiej, ponieważ bite są w dużych ilościach. Ich ceny nie określa również nominał monety lecz zawartość kruszcu w monecie. Wybijane są przez największe mennice na całym świecie a ich nakład najczęściej nie jest w żaden sposób ograniczany.

Czy inwestowanie w złoto jest opłacalne?

Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy złoto inwestycyjne jest opłacalnym rozwiązaniem dla osób chcących inwestować. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – złoto nie podlega inflacji, jest więc pewnym sposobem na inwestowanie swojego kapitału. Decydując się na jego zakup powinniśmy jednak śledzić jego ceny na giełdzie londyńskiej by wiedzieć czego możemy się spodziewać. Warto również pamiętać o tym, by nabywać je w sprawdzonych miejscach. Jednym z nich jest https://www.artar.com.pl/.

Podsumowując, jeśli poszukujemy pewnej i sprawdzonej metody, która pozwoli nam nie tylko bezpiecznie ulokować swój kapitał, ale również z zyskiem go zainwestować zakup złota inwestycyjnego jest dobrym pomysłem, który z pewnością nas nie rozczaruje. Pamiętajmy bowiem, że zapotrzebowanie na ten cenny kruszec będzie zawsze – nie ma więc obaw, że zakupione przez nas monety lub sztabki staną się bezwartościowe. Co więcej, inwestowanie w złoto wiąże się z niewielkim poziomem ryzyka.

Polecamy:
PIT online – jak to działa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *