Wybierasz się do Indonezji? Koniecznie poznaj podstawową etykietę!

W mniej zaludnionych rejonach Indonezji, spacerowanie po wioskach bez powitania miejscowych uważane jest za czyste chamstwo. Przed wyjazdem dowiedz się jak najwięcej o lokalnych obyczajach i tradycjach, aby nikogo przypadkowo nie urazić.

pracabiznes-lato

Bądź tak samo uprzejmy, jak tubylcy!

Ludzie w Indonezji łatwo się zawstydzają i uważa się za coś bardzo niegrzecznego celowe zawstydzenie kogoś. Może to obejmować podniesienie głosu lub oskarżanie. Problemy powinny być rozwiązywane prywatnie, nie na ulicach, a wybuchy związane z ego lub emocjami są delikatnie mówić nieodpowiednie.

Ta kulturowa zasada, znana jako spokój umysłu, ma korzenie we wschodnich praktykach religijnych, takich jak konfucjanizm i buddyzm.

Religia w Indonezji

Oprócz tych podstawowych wrażliwości kulturowych religia odgrywa dużą rolę w życiu i wartościach indonezyjskich.

Historia religii w Indonezji jest fascynująca, złożona i tematem co najmniej kilkudziesięciu książek. Możesz nie do końca zrozumieć, co się dzieje, po prostu szanuj ich zwyczaje. Ponad 85% ludzi w Indonezji uważa się za muzułmanów, choć ich praktyki różnią się znacznie od islamu praktykowanego na Bliskim Wschodzie.

Wynika to z bogatej tekstury różnych tradycji religijnych w archipelagu; od buddyzmu i hinduizmu po chiński konfucjanizm, europejskie chrześcijaństwo, rdzenną animistkę i praktyki kultu przodków. Dla wielu nazwa islam jest jedynie arkuszem, który opisuje kształt eklektycznych duchowych praktyk ich przodków i społeczności.

Wyspy Indonezji są ważnymi ośrodkami handlowymi od ponad tysiąca lat, a każda wyspa ma swoją unikalną mieszankę tradycji religijnych i praktyk religijnych, w zależności od tego, kto zdecydował się tam założyć port.

Dlatego też, podczas gdy istnieje kilka praktyk religijnych i duchowych praktykowanych przez większość społeczeństwa, główna zasada dotycząca religii w Indonezji brzmi: “Nie sądźcie, abyście nie zostali osądzeni”.

Jak być przyjaznym w Indonezji?

Często wystarczy przestrzegać właściwej etykiety w Indonezji, uśmiechać się i pokornie się zachować. Ten kraj jest o o wiele bardziej konserwatywny niż większość krajów zachodnich i jako taki, mieszkańcy mają tendencję do postrzegania podróżnych – nawet jeśli tylko przechodzą przez miasto, miasto lub wieś – jako goście wchodzący do ich domów. Zachowuj się więc jak gość w czyimś domu.

Podczas gdy większe miasta w Dżakarcie i na Bali są przyzwyczajone do zachowań turystycznych, mieszkańcy często są zaintrygowani odwiedzającymi. Ludzie w Indonezji są bardzo przyjaźni, ale muszą być pewni, że też jesteś przyjazny.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie lokalu, wyciągnij aparat i wyduś z siebie magiczne słowo “boleh?” Zwykle nikt tnie ma z tym problemu, ponieważ wiele osób w Indonezji jest zbyt biednych, aby mieć aparat fotograficzny i nie mają żadnych własnych zdjęć.

Chociaż nie będą prosić o ich przesłanie ich, byłoby niegrzeczne, gdybyś im tego nie zaoferował. Po zrobieniu zdjęcia poproś o adres, mówiąc: “alamat?”

Zaintrygowała Cię Indonezja? Dowiedz się o niej więcej: https://duabenua.com/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *