Zaprosić na kulig, a może wysłać prezent? O integracji zdalnych pracowników.

Zima to najwspanialsza pora roku – pełna tuczących smakołyków, brzydkich swetrów i świątecznych przyjęć. Niezależnie od tego, czy Twój zespół świętuje sezon klasycznym biurowym dzieleniem się prezentami, czy też wieczornym wyjściem na miasto, prawdopodobnie spędzicie razem czas podczas tego okresu, aby szerzyć radość w środowisku biznesowym.

Jednak coraz więcej organizacji staje przed dylematem, planując swoje świąteczne spotkania – a co z pracownikami zdalnymi? Czy ich uwzględniać? Jeśli tak to jak? Jeśli zastanawiasz się, czy – i jak – powinieneś włączyć swoich pracowników zdalnych do swoich świątecznych przyjęć, mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Poniżej znajdziesz nasze zdanie na temat tego, dlaczego ważne jest uwzględnienie tych członków zespołu i jak możesz to zrobić w tym sezonie.

Być może zastanawiasz się… czy to naprawdę warte wysiłku?

Na pozór włączenie pracowników zdalnych do tradycji świąteczno-zimowych w biurze może wydawać się wyzwaniem, które wymaga dużo dodatkowego wysiłku za niewielką (lub żadną) nagrodę. Jednak coroczne imprezy świąteczne, czy wspólny Zakopane kulig to potężne narzędzia, które pomagają rozwijać zaangażowaną siłę roboczą, która jest kluczowym elementem sukcesu Twojej firmy.

Zaangażowani pracownicy są oddani swojej pracy i sukcesowi organizacji, wykazując silną etykę pracy i emocjonalną inwestycję w to, co robią. Powszechnie uznaje się zalety zaangażowanych pracowników, a alternatywa często prowadzi do obniżenia kosztów, takich jak zwiększona produktywność i zwiększenie obrotów. Chociaż pracownicy zdalni mogą być „niewidoczni, niewidzialni”, nadal są członkami Twojego zespołu i na dobre lub na złe mają wpływ na kulturę i reputację Twojej organizacji. Chociaż nie możesz zmusić pracownika do zaangażowania, możesz stworzyć warunki pracy, które zainspirują go i umożliwią mu dokonanie takiego wyboru.

Zatem zrób co w Twojej mocy, aby Twoi zdalni pracownicy czuli się doceniani i zintegrowani, to może pomóc im uniknąć poczucia izolacji od zespołu, zwiększając prawdopodobieństwo, że pozytywnie przyczynią się do Twojej firmy i klientów.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, w jaki sposób możesz pomóc swoim zdalnym pracownikom poczuć się jak życie imprezy w tym roku, poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Bądź sprytnym Mikołajem

Nie ma nic lepszego niż paczka niespodzianka pojawiająca się na werandzie! W przypadku pracowników zdalnych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniu firmowym, rozważ wysłanie im spersonalizowanego prezentu lub odręcznej kartki z życzeniami. Przesłanie im czegoś przemyślanego – nawet małego prezentu– pomoże im przypomnieć, że chociaż mogą nie być fizycznie obecni, nie są zapomniani! Jeśli wysyłanie czegoś nie jest w Twoim stylu, możesz również podarować czas. Większość zgodzi się, że dodatkowy dzień urlopu lub wolne popołudnie to całkiem niezły prezent.

Zaproś ich na wspólny kulig i imprezę!

Jeśli masz zasoby, najlepszym rozwiązaniem może być zaoferowanie sprowadzenia swoich zdalnych pracowników do Zakopanem na wspólny kulig i świąteczne party po jego zakończeniu. Nie ma lepszego sposobu na integrację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *